O Smaltu

 

Naše výrobky jsou produktem toho nejkvalitnějšího a nejčistšího smaltu, který existuje, a to smaltu šperkařského. Vyrábí se tavením oxidu křemičitého a dalších látek při velmi vysoké teplotě. Výsledná tavenina se následně skokově zchladí a vzniká homogenní, tvrdá hmota. Ta je po nadrcení a několika dalších úpravách konečně připravena k nanesení na kovový povrch a vypálení. Smalt zpravidla nanášíme v několika vrstvách a pečlivě vypalujeme při 800°C.

Tento námi vypalovaný smalt je přes křehkost své lesklé krásy věčný. Odolá horku i mrazu, přímému slunečnímu záření i slané vodě.

Jemná práce se smaltem je neoddiskutovatelně jedním z nejvyšších šperkařských umění. Přes složitost veškerého zpracování, od získání až k aplikaci a malování, je právě smalt materiálem, který jsme vybrali pro naše výrobky. Pro své vlastnosti a lesk je již přes tři tisíce let výsadou králů. A pro nás? Dokonalým plátnem pro jemnou ruční práci.

 

Pro nás ve firmě Aljančič je tento ručně malovaný limožský smalt naším perfektně zvládnutým řemeslem. Umožňuje nám dívat se na svět jinýma očima. Je bílým plátnem pro zachycení událostí, které se staly, lidí, kteří žili, a jejich příběhů.

 

Potřebujete poradit? O Smaltu

Vaše poznámky mohou sloužit i ke zlepšení našeho webu. Našli jste chybu? Napište nám!

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací
Souhlas