Často Kladené Otázky

Kolik let vydrží vaše madonka běžné nošení?
Dodnes máme vyzkoušeno, že dvacet let nošení naší madonky neubere smaltu ani jeho barvám vůbec nic. Pouze zlatý rámeček je časem nošením poškrábaný.
K poškození smaltu ale může za určitých podmínek dojít: Pokud s madonkou na krku je i jiný přívěšek a dochází k nárazům a tření smaltů mezi sebou anebo smaltu s dalším drahokamem. Šperkový smalt může vážně poškodit agresívní čistící chemikálie nebo ultrazvukové čištění. Tomu se rozhodně vyhněte. Stejně tak koupelím v Epsomské soli, která obsahuje sulfáty.
K probroušení zlatého závěsného ouška řetízkem zase může dojít, když si člověk s madonkou "pohrává" a tahá jí na řetízku ze strany na stranu. To však musí trvat mnoho let.

Mohu se sprchovat se smaltovanou madonkou od vás?
Ano. Voda ani mýdlo smaltu neuškodí. Dokonce ani potápění v moři a trvalý pobyt na rovníkovém slunci nemůže náš pravý smalt poškodit.

Nemohu najít medailon světce, ale vím, že jej vyrábíte.
Chyby ve vyhledávání našich výrobků jsou velmi časté. Napište do vyhledávacího pole pouze jméno světce, např.: Josef Pokud před jméno světce napíšete cokoli (např. Sv. nebo svatá nebo medailon) vyhledávání nebude fungovat správně.

Mohu si objednat medailon v bílém zlatě?
Ano. Jde však o šperk na objednávku a cenu je nutné domluvit předem, podle aktuálních tržních cen bílého kovu.

Dokážete vyrobit úplně nový medailon na zakázku? Jaká bude cena?
Ano, dokážeme. Cena grafické přípravy nového modelu je 5.000,- Kč. K této ceně je nutné přičíst vlastní cenu šperku, která je závislá na velikosti šperku a množství použitého zlata. Cena přípravy zcela nového nápisu je 2.500,- Kč.

Jak čistit smaltovaný medailonek, který se dlouho nenosil?
Smalt i zlatý rámeček je možné umýt vodou s mýdlem. Zlato doporučuji vyleštit, resp. přetřít utěrkou na zlato. Dá se také pořídit v klenotnictví nebo ve specializovaných obchodech pro zlatníky a klenotníky. Ultrazvukové čištění nebo čistící roztoky na zlato či stříbro zásadně nedoporučujeme. Pozor, chemikálie z čistících prostředků, kyseliny nebo louhy dokáží smalt nevratně poškodit.

Máte svůj vlastní obchod, kde bych si mohla madonku koupit?
Vlastní obchod nemáme. Soustřeďujeme se pouze na výrobu a naše medailony dodáváme do obchodů uvedených v Prodejní místa. Náš přímý prodej zajišťují tyto internetové stránky, na kterých se právě nacházíte.

Potřebujete poradit? Často Kladené Otázky

Vaše poznámky mohou sloužit i ke zlepšení našeho webu. Našli jste chybu? Napište nám!

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací
Souhlas