Často Kladené Otázky

Nemohu najít medailon světce, ale vím, že jej vyrábíte.
Chyby ve vyhledávání našich výrobků jsou velmi časté. Napsali jste do vyhledávacího pole pouze jméno světce (např. Josef)? Pokud před jméno světce napíšete cokoli (např. Sv. nebo svatá nebo medailon) vyhledávání nebude fungovat správně.

Mohu si objednat medailon v bílém zlatě?
Ano. Jde však o šperk na objednávku a cenu je nutné domluvit předem, podle aktuálních tržních cen bílého kovu.

Dokážete vyrobit úplně nový medailon světce, kterého ještě nemáte v nabídce? Jaká bude cena?
Ano, dokážeme. Je ale potřeba každou takovou zakázku vzájemně konzultovat. Dodací lhůta takové práce může být dlouhá. Cena grafické přípravy nového modelu je 5.000,- Kč. K této ceně je nutné přičíst vlastní cenu šperku, která je závislá na velikosti šperku a množství použitého zlata. Cena přípravy zcela nového nápisu je 2.500,- Kč.

Mohu se sprchovat se smaltovanou madonkou od vás?
Ano. Voda ani mýdlo smaltu neuškodí. Dokonce ani potápění v moři a trvalý pobyt na rovníkovém slunci nemůže náš pravý smalt poškodit.

Jak očistit smaltovaný medailonek, který se dlouho nenosil?
Smalt i zlatý rámeček je možné umýt vodou s mýdlem. Zlato doporučuji vyleštit, resp. přetřít utěrkou na zlato. Dá se pořídit v klenotnictví nebo ve specializovaných obchodech pro zlatníky a klenotníky. Ultrazvukové čištění nebo čistící roztoky na zlato či stříbro zásadně nedoporučujeme. Pozor, chemikálie z čistících prostředků, kyseliny nebo louhy dokáží smalt nevratně poškodit.

Kolik let vydrží vaše madonka běžné nošení?
Dodnes máme vyzkoušeno, že dvacet let nošení naší madonky neubere smaltu ani jeho barvám vůbec nic. Pouze zlatý rámeček je časem poškrábaný.
K poškození smaltu ale může za určitých podmínek dojít: Pokud s madonkou na krku je i jiný přívěšek a dochází k nárazům a tření smaltů mezi sebou anebo smaltu s kamenem.
K probroušení zlatého závěsného ouška řetízkem zase může dojít, když si člověk s madonkou "pohrává" a tahá jí na řetízku ze strany na stranu...

Máte svůj vlastní obchod, kde bych si mohla madonku koupit?
Vlastní obchod nemáme. Soustřeďujeme se pouze na výrobu a naše medailony dodáváme do obchodů uvedených v Prodejní místa. Náš přímý prodej zajišťují tyto internetové stránky, na kterých se právě nacházíte.

Potřebujete poradit? Často Kladené Otázky

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací
Souhlas